Penki dalykai, kuriuos galite sužinoti kosminiuose „Bit&Bite“ užsiėmimuose vaikams

arrow-down

Smalsūs ir kosmosu besidomintys 8–13 metų astronautai bei astronautės kviečiami į ypatingus vasaros kosminius technologinės kūrybos užsiėmimus. Jie vyks virtualiai, tad prie užsiėmimų galima prisijungti iš bet kurios vietos Lietuvoje, pasaulyje ar kosmose. Keturių užsiėmimų metu vaikai galės įgyti ne tik teorinių žinių apie Saulės sistemą ir Visatos ypatybes, bet ir jungti šias temas su technologine kūryba ir išmokti 3D modeliavimo ar programavimo.

Stovykloje vaikams kosmines istorijas pasakos specialiai surinktas pranešėjų būrys. Visiems jiems kosmosas yra labai artimas, todėl kiekvienas papasakos skirtingų įdomybių apie Visatos platybes.

Taigi trumpos užuominos, ką naujo sužinosite iš stovyklos svečių:

#1 Kosminės kelionės

NASA AMES tyrimų centre dirbanti neuromokslininkė dr. Eglė Čekanavičiūtė tyrinėja, kaip kosminė radiacija veikia žmogaus kūną. Tai ypač svarbu išsiaiškinti, norint ateityje paruošti astronautus ilgoms kosmoso kelionėms bei misijoms.

#2 Nežemiška gyvybė

Astrofizikas dr. Kastytis Zubovas tyrinėja galaktikų evoliuciją. Jis papasakos, kur ir kaip kosmoso mokslininkai ieško gyvybės, ką jau žinome ir kokių įdomybių laukti ateityje. Kastytis sako, kad norėtų paturistauti kosmose, o jūs?

#3 Palydovai

Kodėl mūsų Mėnulis yra palydovas, o ne planeta? Kas vyksta kosmose, kad mėnuliai sukasi aplink savo planetas, o ne į jas nukrinta? Kuriuose palydovuose yra vandens, o gal net – nežemiškos gyvybės? Apie tai papasakos šio projekto autorė, mokslo žurnalistė Goda Raibytė.

#4 Kosminė inžinerija

Kosmoso inžinierius Marius Klimavičius dirbo Europos kosmoso agentūroje, o dabar Lietuvoje įkūrė savo startuolį. Jis papasakos, kaip konstruojami robotai, kurie siunčiami į kosmosą ir kitas planetas.

#5 Baltijos jūros astronautai

Kosmodromas Baltijos jūroje? Ne, tai ne mokslinės fantastikos filmo idėja, o realus „Copenhagen Suborbitals“ planas! Dešimtys savanorių jau sėkmingai paleido raketas nuo Baltijos jūros paviršiaus, o ateityje ketina iš ten iššauti ir iš kosmoso sugrąžinti astronautus. Kaip tai vyksta, papasakos vienas iš projekto savanorių Šarūnas Kazlauskas.

Daugiau informacijos apie stovyklą rasite ČIA.